Mai sunt virgina?

Sex si probleme sexuale

Postata de saraneagu cu 10 ani in urma.

Acum cativa ani, mai exact in jurul varstei de 12-14 ani ani, am avut un contact "sexual" daca ii pot spune asa cu un baiat, cam de aceeasi varsta..find mici nu stiam toate lucrurile pe care le stiu acum, bineinteles nu a fost vorba de nici o sangerare, si nici ruperea himenului, k banuiesc ca asta trebuie sa o simti nu? Intrebarea e,ste cand se produce dezvirginarea propriu zisa? daca nu a curs sange si nici nu s-a rupt himenul atunci practic as fi virgina inca nu? teoretic vrbind..si fiind si la o varsta mai mica,, a fost asa doar o joaca..nu atat de profund..si nici nu m-a durut sau ceva de genu...

Raspunsuri (7)

sarah 2013

acum 10 ani

Buna!dezvirginarea se produce numai atunci cand se rupe himenul .La mine a fost foarte dureros si mi a curs foarte mult sange.Nu cred ca te a dezvirginat mai ales ca era un copil fara experienta dar pt linistea ta poti merge la un medic si iti va spune exact!Eu zic ca esti virgina!

saraneagu

acum 10 ani

mersi frumos pentru raspuns :) da deci nu a fost vb de curs sange sau ruperea himeului pt k eram destul de mica, dar mi-am pus eu asa intrebarea asta :)

antoneta142936

acum 10 ani

Eu zic ca nu conteaza. Traim in secolul 21 ... nu virginitatea da calitate unei fete.

saraneagu

acum 10 ani

mersi pt raspunsul tau, era o curiozitate mai mult :D astept casatoria oricum, fiecare cu principiile ei/ lui :)

sofia

acum 9 ani

In caz ca s-a rupt himenul, sangerarea este in acel moment? sau poate sa vina dupa mai multe ore?

ion Petre

acum 8 ani

trebuia sa i-o sugi, o muuiță ceva acolo

ioneladenisafota

acum 7 ani

buna, cam asa si la mine tot in jurul varstei de 11 ani..foarte putin la introdus... cred ca 2 minute nici atat... si nu ma durut parca nici nam simtit nici na curs sange dar parca aveam mancarimi dupa si ma ustura putin... credeti ca mai sunt virgina? mie foarte frica deoarece parinti mei se vor supara rau cine stie ce imi vor face mie asa frica...sper sa mai fiu...imi pare asa rau ce.am facut atunci nu stiam..
deci mai sunt?