MAI POT REVENI LA NORMAL

Sex si probleme sexuale

Postata de TYBYS cu 14 ani in urma.

SAL SI MULTUMESC PENTRU AJUTOR AM 28 DE ANI 168 ANALTIME SI 90 Kg AM FACUT BURTA AM FUMAT 13 ANI 1,5 PACHETE DE TIGARI PE ZI AM BAUT CAFEA AM PIERDUT NOPTILE AIUREA AM CONSTATAT CU STUPOARE CA PENISUL MEU ESTE MAI MIC DECAT ANAINTE NU MAI ESTE LA FEL DE TARE AN ERECTIE EJACULEZ FUARTE REPEDE ETC. SIMT CA NU MAI POT SATISFACE PE DEPLIN SOTIA SI PIERD TEREN CE SA FAC

Raspunsuri (6)

IoanaIoana

acum 14 ani

Nu ar fi rau sa consulti un medic care sa te sfatuiasca,dupa un consult bineinteles,ce anume trebuie sa faci.Lasa rusinea la o parte ca e posibil sa ai pb si mai urate mai tarziu daca nu le rezolvi acum.Esti tanar,mergi si fa ceva exercitii fizice,apuca/te si de o dieta,dar nu una drastica si o sa vezi ca o sa fie mult mai bine.Pentru inaltimea ta ai destul de foarte multe kilograme peste limita normala,este deci si asta un motiv pentru pb ta,dar e posibil si din cauza tutunului,epuizarii fizice ce s/a acumulat de/a lungul timpului(ziceai ca pierdeai noptile,ca beai multa cafea etc).De asemenea...mai poate fi totul si mental...nu cred sa se fi micsorat,cand o sa mai dai din kilograme o sa vezi asta.Mult succes in rezolvarea pb tale!

chik

acum 14 ani

amice nu s-a micsorat deloc doar k ai cu 30 kg in plus si de aia il vezi mic..baga sport,da surplusul jos si iti revii pe toate planurile

Silvia

acum 14 ani

Este o vorba despre grasi, ca nu si-o vad decat in oglinda. La varsta pe care o ai ar trebui sa ai grija la greutate. Verifica-ti glicemia sa nu ai glicemie mare ori diabet. Persoanele grase sunt predispuse la diabet, iar diabetul da probleme de erectie.

adrian

acum 14 ani

omule, fa ceva cu kilogramele alea, esti cu mult peste limita,slabeste si iti vei vedea penisul cu aceeasi ochi ca inainte (marimea) . apucate de sport,miscare in aer liber si vei vedea ca iti vei imbunatati performantele sexuale; e chestie testata, crede-ma! :)

Sexoterapeut William

acum 14 ani

Nu am inteles nimic. Sex sau stil de viata? Fobia unui penis mic sau teama (anxietate) de performanta sexuala? Ma rezum la sex. O activitate sexuala, regulata (3 x saptamana) te va ajuta sa ai penisul la dimensiunea pe care o ai, si nu vei avea parte de probleme ale disfunctiei erectile. Mai mult decat atat, cu ejacularea precoce, te sfatuiesc sa ai un managment functional adaptativ asupra stimulilor cu predominanta excitatorie. Succes!

sts

acum 14 ani

poate pare banal, dar la unii face minuni.... aeriseste-ti camera cate 5-10 minute inainte sa te culci.... fumeaza maxim 10 tigari pe zi, bea ceai verde/negru in loc de cafea, scapa de kilogramele in plus... ori prin exercitii acasa, ori la sala si intr-o saptamana deja o sa incepi sa simti efect.