Mărire penis?

Sex si probleme sexuale

Postata de Duțu cu 10 luni in urma.

Salut! Ce se întâmplă dacă îmi injectez vaselina in penis,devine mai gros s-au se infectează?

Raspunsuri (4)

acum 10 luni

Buna ziua,

Daca aveti preocupari legate de dimensiunea sau grosimea penisului, este important sa discutati cu un medic urolog. Acesta va poate oferi informatii si solutii adecvate, bazate pe evaluarea medicala si nevoile individuale.

Injectarea vaselinei in penis nu este o practica recomandata si poate fi extrem de periculoasa. Vaselina nu este destinata utilizarii intracorporale si poate cauza o serie de complicatii si efecte secundare nedorite.

Injectarea vaselinei in penis poate duce la:

Infectii: Introducerea vaselinei intr-un loc neadecvat precum penisul poate creste riscul de infectii bacteriene sau fungice. Aceste infectii pot fi dureroase si necesita tratament medical.

Reactii alergice: Unele persoane pot fi alergice la vaselina sau la substantele adaugate in acest produs. Aceste reactii pot varia de la iritatie locala la reactii alergice severe.

Complicatii mecanice: Injectarea vaselinei in penis poate provoca blocaje ale vaselor de sange sau obstructii ale tesuturilor erectile, ceea ce poate duce la disfunctie erectila sau alte probleme de sanatate.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/tehnici-si-proceduri-de-marire-a-penisului_5298
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/modalitati-de-marire-a-penisului_17366

Duțu

acum 10 luni

Am citit un articol in care cineva a reușit să-și mărească penisul cu Androgel+ bathmate ce părere aveți sa încerc și eu la rândul meu?

Moldovan gabriel

acum 8 luni

Am penisul mic și nevasta mea nu se mulțumesc ca e prea mic și vreau sa îl fac de 23 cm

Moldovan gabriel

acum 8 luni

Cum pot folosi vaselina