Iubitul meu nu prea are chef de sex

Sex si probleme sexuale

Postata de sandrakarma cu 7 ani in urma.

Bună ! Am 24 de ani și am o relație cu iubitul meu de 9 ani dintre care de 3 ani locuim împreună .În ciuda faptului ca sunt o tipa frumoasă, care arata bine și după care bărbații întorc capul, iubitul meu nu prea mai are chef de sex. Stiu ca veți spune ca s-a plictisit de atâția ani dar eu cum de nu mi-am pierdut apetitul sexual și încă am chef de el tot timpul?! De iubit mă iubește și nici nu mă înșeală. Dacă înainte făceam sex mai des, acum trece și câte 1 luna și jumătate pana avem contact sexual iar pentru mine este frustranta chestia asta pentru ca mie îmi place mai mult sexul ,am zeci de costumații sexy, sunt o tipa cu atitudinea în pat și mereu deschisa la lucruri noi,ne uitam la filme porno impreuna si incerc sa ma implic la maxim pentru o satisfacere reciproca excelenta .am încercat sa discut cu el pe tema asta și îmi spune ca este obosit ,stresat ba chiar m-a refuzat de câteva ori după ce am apărut îmbrăcată sexy în fata lui și m-am simțit penibil ..nu știu cum sa rezolv aceasta problema ,m-am saturat de pupici pe frunte de noapte buna si mangaieri pe burtica în loc sa mă sărute pasional și sa mă trateze ca pe o femeie adevărată ...*** ...adică trebuie sa existe un echilibru intre toate astea și nu știu cum sa redresez situația ..

Raspunsuri (1)

Dr Rares Ignat

acum 7 ani

Imi pare rau Sandra ca viata voastra erotica a inceput sa dea semne de oboseala. Nu o sa-ti spun ca de vina e faptul ca « s-a plictisit dupa atatia ani », dupa cum afirmi mai sus. Viata erotica a ambilor parteneri de cuplu poate fi foarte satisfacatoare si dupa zeci de ani de monogamie. Din pacate reaprinderea pasiunii sau mentinerea pasiunii nu e atat de facila cat de usor e sa imbarci ceva sexy sau sa urmaresti un film erotic…dar nici nu e o ‘misiune imposibila’. De fapt fiecare cuplu e unic in felul in care interactioneaza sexual si ca atare are propriile rezolvari in privinta reaprinderii pasiunii…important e sa-si doreasca asta. Cum crezi ca ar reactiona daca i-ai sugera sa consultati pentru inceput un psihosexolog? In cazul in care problema lui e mai ampla, e posibil sa fie nevoie si de implicarea altor specialisti in sexologie..dar din ce spui pana acum, cabinetul de psihosexologie e un bun punct de pornire.

Dr Rares Ignat
psihoterapeut de cuplu-psihosexolog