IONEL36 de ani

Sex si probleme sexuale

Postata de JONY79 cu 9 ani in urma.

probleme aparute de la masturbare.
Am 36 de ani si ma masturbez de la varsta de 14 ani, aproape zilnic la inceput pana la varsta de 25 de ani, iar dupa aceea si pana in prezent de 3-4 ori pe saptamana. de circa doi ani, am inceput sa am diverse probleme de sanatate: dureri in fundul ochilor la aprox. 2 ore de la masturbare, care nu trc decat daca iau un algocalmin sau altceva; sperma este transparenta la prima masturbare dupa o saptamana de pauza; unul dintre testicule se micsoreaza daca nu ma masturbez timp de 2 saptamani. Ce sa fac sa ma tratez de masturbare si de celelalte probleme de sanatate ?

Raspunsuri (1)

doctorandus

acum 7 ani

Medicii nu trateaza "de masturbare", cel mult de tulburare obsesiv-compulsiva ac***a ca obiect masturbare, caz in care este tratata TOC si nu masturbarea. Masturbarea este un obicei normal si sanatos. Pentru probleme medicale consultati un medic.