intrebare

Sex si probleme sexuale

Postata de Dumbrava1 cu 13 ani in urma.

este adevarat ca, daca te termini in acelasi timp cu el ramai insarcinata?

Raspunsuri (5)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Nu este o regula sa ramai insarcinata daca va terminati amandoi in acelasi timp.Daca nu vrei sa ai insa surpriza aceasta,ar f indicat sa va protejati.Exista atatea forme de contraceptie si le puteti folosi amandoi.Numai bine!

Sheila

acum 13 ani

Daca nu folosesti o metoda de protectie, nu are importanta cand termini tu, oricand poti sa ramai insarcinata.

ela

acum 13 ani

hahahahahahaha!! Asta e cea mai haioasa chestie pe care am auzit-o pana acum, din ciclul "tampenii despre sex" :))))))))

Carpe Diem

acum 13 ani

Pe viitor foloseste PREZERVATIVUL ( si asa va " terminati amndoi") este singurul care te protejeaza de o sarcina nedorita, cat si de multelele boli cu transmitere sexuala, concomitent se pot utiliza spermicide( in cazul in care crezi ca este posibil sa se sparga) sau pastila de a doua zi ( care se ia maxim de 2 ori intr-un an). Foloseste tot ce poti pt a evita o sarcina mai ales daca nu o doresti , astfel eviti un copil nedorit sau un avort, amandoua variantele iti pot distruge viata - printr-un copil nedorit, adio cariera si asa mai de parte, iar prin avort- adio liniste sufleteasca.

rebeca_adriana

acum 13 ani

am mai auzit si eu asta la cineva....da nu cred k e si adevarat....