Insarcinata sau nu?

Sex si probleme sexuale

Postata de MariaA2777 cu 9 ani in urma.

In weekend am decis ca eu si iubitul meu sa avem primul contact sexual. El nu m-a penetrat complet pentru ca m-a durut foarte tare. De atunci ma bate gandul ca sunt insarcinata si am momente cand ma simt rau, mentionez ca eram in perioada fertila si am folosit si prezervativ. El mi-a spus ca nu s-a rupt, dar eu ma gandesc in fiecare zi ca as putea fi insarcinata..

Raspunsuri (3)

Dr. Diana Enachescu

acum 9 ani

Daca ati folosit prezervativul ca metoda de contraceptie, iar acesta nu s-a rupt atunci este exclus sa fii insarcinata. Pentru a te linisti poti sa faci un test de sarcina dupa minim o saptamana de la contactul sexual.

Dr. Diana Enachescu

acum 9 ani

Daca ati folosit prezervativul ca metoda de contraceptie, iar acesta nu s-a rupt atunci este exclus sa fii insarcinata. Pentru a te linisti poti sa faci un test de sarcina dupa minim o saptamana de la contactul sexual.

MariaA2777

acum 9 ani

O sa fac un test. Multumesc pentru raspuns!