impuls sexual

Sex si probleme sexuale

Postata de madalina254 cu 16 ani in urma.

as dori reomandari pentru o femeie de 30 car e nu si-a inceput viata sexuala si are impulsuri sexuale foarte puternice,intrucat doreste sa isi inceapa viata sexuala abia dupa casatorie are avea nevoie de ceva tratament pentru a face fata acestor impulsuri sexuale.va rog sa oferiti ceva sugesti.multumim

Raspunsuri (3)

luminita266

acum 16 ani

Te sfatuiesc sa iei taurul de coarne si sa-ti incepi viata sexuala cat mai urgent. Ai pierdut cei mai frumosi ani din viata, anii tineretii care nu se vor mai intoarce niciodata. Crezi ca va aprecia cineva sacrificiul tau? Daca nu ai sa te casatoresti niciodata, ai sa mori fata batrana? E cumplit, nu-ti dai seama? Asta-i cel mai bun tratament. Iti spune asta un barbat de 53 de ani care a fost inselat de marea lui iubire in primul an de facultate si care a suferit 4 ani din acest motiv. Ani pe care am sa-i regret toata viata. Succes.

ana-daniela

acum 15 ani

Daca ai o motivatie serioasa poti reusi. Nimeni nu spune ca e usor, dar se poate. Daca motivele sunt religioase, insasi trairea propriei credinte te ajuta. Daca sunt morale te ajuta morala. Daca ai motive practice, ca nu vrei sa fii folosita ca obiect si apoi lepadata pentru altceva mai nou, tine-te tare de acest motiv. Exista multe motive perfect justificate de a astepta pana la casatorie. Daca te chinuie impulsurile sexuale, tine-te departe, foarte departe de tot ceea ce excita sexualitatea. Altfel duci o lupta fara sens, cu portile deschise la voia atacatorului. Exista tratament homeopat pentru a reduce instinctul sexual (mergi la un medic homeopat), exista diete, exista si niste ceaiuri anafrodisiace(teiul spre exemplu).

daniel7107642

acum 15 ani

Felicitari!!! Din tot sufletul si Dumnezeu sa te ajute!!!