Himenul elastic.

Sex si probleme sexuale

Postata de Bihter cu 12 ani in urma.

Din spusele unui ginecolog am aflat ca am himenul elastic,sunt curioasa daca ma va durea si se va rupe de la prima penetrare?

Raspunsuri (14)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

himenul este de obicei o membrana subtire, supla, cu multiple orificii (permite iesirea sangelui menstrual), cu caracteristici diferite de la o persoana la alta sau la aceeasi persoana in diferite momente ale vietii. himenul de obicei se rupe la primele contacte sexuale, chiar daca vi s-a spus ca este elastic. de obicei doare la prima penetrare, dar este o durere suportabila, de care nu ar trebui sa va fie frica.

va urez o seara buna

MONI

acum 12 ani

nu pot sa ma inscriu pe acest site ... imi puteti raspunde si mie la o intreabare ! va rooog ...

credeti ca himenul meu s-a rupt daca a fost introdus un deget ?

VA ROG , ASTEPT RASPUNS! ...

VA MULTUMESC!

MONI

acum 12 ani

va rog din suflet sa-mi raspunde-ti .... imi e foarte frica !

VA ROG MULT ! sunt tare speriata!

Iuli

acum 12 ani

Da, sigur ca e posibil. De ce nu ar fi?

MONI

acum 12 ani

Nu stiu ... am citit multe lucruri pe net ... si cica poate fi introdus undeget in vagin fara ca himenul sa se rupa ... Nu stiu ce sa mai cred.

MONI

acum 12 ani

Se pare ca nu ai avut dreptate ... Am fost la ginecolog .... Si himenul meu e intact... multumesc oricum !

Iuli

acum 12 ani

Si totusi...se putea rupe. Nu inteleg de ce o femeie virgina ar introduce un deget (sau ar lasa pe cineva sa introduca un deget) in vaginul ei. Mi se pare complet ciudat. In fine, fiecare face cum crede de cuviinta.

Amnesia

acum 12 ani

poate o manca si pe ea.pui si tu niste intrebari indiscrete :))

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

depinde de mai multi factori cat de repede se poate rupe himenul, sau daca se va rupe sau nu, pentru ca exista si posibilitatea asta. fara un control insa, nu se poate spune prin internet daca cineva mai are sau nu himen intact. intrebarea scrisa mai sus a mai fost de multe ori discutata atunci cand s-a pus problema folosirii ob-urilor de catre fetele care nu si-au inceput inca viata sexuala...

va urez o seara buna

bubu

acum 12 ani

daca u mi.a curs sange knd mi.am inkeput viata sexuala iseamna k am himenul elastik nu???

necunoscut

acum 9 ani

As vrea si eu un raspuns la intrebare. Este si asa ginecolog care iti poate spune cu exactitate cind ai inceput relatiile sexuale?
Eu am avut relatii cu prietenul meu,,dar nu am avut parte de singerari,iar inafara de el nu am mai facut-o cu nimeni! ...Acum el nu ma crede ca nu am mai avut ceva cu el. Cum pot sa i-o demostrez si daca intr-adevar exista ginecolog care spune cu exactitate cind ai inceput viata sexuala?

Andreea

acum 8 ani

Buna. de ce la primul contact sexual nu am sangerat?

necunoscut

acum 8 ani

Nu ai.sangerat pentru ca ai.home.elastic si femeile cu himen elastic nu sangereaza iar.in.afara de asta sunt cele mai.apreciate si.Iubite in.pat.

Ionut

acum 5 luni

Depinde de marimea penisului