Grija

Sex si probleme sexuale

Postata de Elena.Florea cu 11 ani in urma.

salut, sunt o fata de 17 ani am avut contact sexual aproximativ de 4 ori neprotejat. de fiecare data partenerul imi spunea ca nu a ejaculat in mine dar imi intirzie ciclul si imi este foarte frica sa nu fi ramas insarcinata. insa nu am simptomele unei sarcini poate fi alt ceva, alta cauza? astept raspuns

Raspunsuri (3)

miki71

acum 11 ani

Daca ai norocul sa nu fii insarcinata asculta ce-ti spun: nu mai face sex neprotejat pana nu te hotaresti ca vrei sa ai un copil.Asa mi s-a spus si mie de catre partenerul meu si am facut doua chiuretaje.

Elena.Florea

acum 11 ani

mersi mult de sfat...voi tine cont de el

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Alte cauze care pot duce la intarzierea menstruatiei sunt: stresul, alimentatia, tulburarile hormonale, afectiunile inflamatorii pelvine, tulburari metabolice, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.