GRAVIDA SAU NU???ASTEPT UN RASPUNS CAT MAI URGENT!!

Sex si probleme sexuale

Postata de doina80136543 cu 13 ani in urma.

BUNA!MA NUMESC ELY SI AM URMATOAREA PROBLEMA!MI-A VENIT CICLUL SI AM INCEPUT SA IAU TRI-REGOL ANTICONCEPTIONALE;DAR DUPA A PATRA PASTILA LUATA AM AVUT CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT ...ADICA DUPA CE MI S-A TERMINAT CICLUL...SI AS VREA SA STIU DACA EXISTA POSIBILITATEA DA A FII INSARCINATA ???SUNT FOARTE STRESATA...E M-AM BAZAT SI PE PASTILUTE SI PE PERIOADA NEFERTILA....ASTEPT UN RASPUNS CAT MAI CURAND POSIBIL...VA MULTUMESC!!!

Raspunsuri (13)

Iuli

acum 13 ani

Pai nu inteleg. Daca iei anticonceptionale (si le iei regulat la aceeasi ora), cum sa ramai gravida? Nu inteleg intrebarea sau ingrijorarea...

doina80136543

acum 13 ani

NUMAI AK AM INCEPUT SA LE IAU CAND MI-A VENIT CICLUL....AM FACUT O PAUZA DE CINCI LUNI....IAR AK LE-AM INCEPUT DIN NOU....

Iuli

acum 13 ani

Pai e bine. Care e problema?

doina80136543

acum 13 ani

mi frica.....

ina

acum 13 ani

Anticonceptionalele au fost recomandate de medic? In prospect scrie ca ar trebui sa se inceapa administrare din a 5 zi a ciclului.
daca medicul a zis sa le incepi din prima atunci e ok

doina80136543

acum 13 ani

Da sunt recomandate de medic

Iuli

acum 13 ani

Daca ti-e frica, foloseste prezervativ. Pastila de a doua zi nu cred ca e cazul sa o iei.
Dar daca ti-a prescris medicul anticonceptionale, nu crezi ca era normal sa il intrebi toate nelamuririle tale decat sa scrii pe forum? Iar daca nu erai sigura, de ce nu ai folosit prezervativ de la bun inceput, impreuna cu AC? Nu prea inteleg asta cu "am facut-o, acum mi-e frica". Inainte nu ti-a fost?

doina80136543

acum 13 ani

Normal k mi-a fost dar uneori dragostea iti baga mintea in ceata....

tirex

acum 13 ani

eu zic ca e ok, sa nu-ti faci probleme :))

doina80136543

acum 13 ani

Multumesc de incurajare...

doina80136543

acum 13 ani

Iau anticonceptionalele de mai multi ani...numai k am facut o pauza deoarece asa stiu k e bine;m-as duce la doctor dar nu sunt in ro si aici unde sunt eu nu am nici un fel de acte sau asigurare..sunt in vizita la viitorul meu sot cu care am o relatie de cinci ani.Normal nu trebuia sa vin asa de repede la el si apoi eu stiu ca isi fac efectul din prima zi...doar ca cineva mi-a zis ca nu-i asa....doar dupa sapte zile.Doresc un copil dar numai dupa ce ma marit iar daca ar venii ak mi-as pierde si locul de munca...normal nu fác ceva fara sa gandesc inainte...doar ca dorul a fost mai puternic si mi-a cam intunecat gandirea...:))

ion

acum 13 ani

dai asa cai bine baga un pic de busuioc in nauntru si nu mai ai nimic.

Ana

acum 11 ani

Buna. Am inceput si eu anticonceptionalele triregol,si sunt la a 16 pastila. vreau sa stiu daca "isi da drumul in mine" exista posibilitatea sa raman insrcinata? Ca imi este foarte frica chear daca le iau.. sa il las pe sotul meu sa isi dea drumul in mine. un raspuns ast . :(