Ghidul aparatului reproducator feminin

Sex si probleme sexuale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am 43 de ani si nu am facut sex niciodata...
ma poate ajuta cineva sa imi incep si eu viata sexuala?

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

medicul meu imi spune ca e totul ok dar eu nu raman gravida cesa fac??

vasilica97

acum 15 ani

disperata, nu ai nici o pb. Imbraca-te frumos si du-te seara intr-un bar. Agata un tip si du-te cu el acasa. Fa sex protejat. Dc nu-ti iese din prima, poate iti iese urmatoarea seara sau urmatoarea. Este dureros si tb sa ai parte si de pauze. Dc tot nu se poate te duci la medic; acolo te va rezolva chirurgical, prin operatie cu anestezie. Te sfatuiesc sa rezolvi pb si sa te bucuri de viata pt ca nici nu stii ce pierzi si e pacat. Mult succes.

diana323126844

acum 14 ani

va simtiti inhibata cand va ganditi la inceperea vietii sexuale?
nu cred ca e bine sa incercati cu o persoana oarecare, sau medical, ci cu cineva care va intelege si va respecta, pentru ca in fond va fi prima experienta si ar trebui sa fie ceva special, indiferent de varsta.

fiecare femeie are o parte sexi in ea care astepta sa fie descoperita.