Fimoza

Sex si probleme sexuale

Postata de AlexRaducan cu 12 ani in urma.

Buna seara! Am 18 ani. Cred ca sufar de fimoza. In stare erecta, preputul se decaloteaza decat 1/3. Nu indraznesc sa merg la doctor, pentru mi-e teama sa nu imi sugereze circumcizia. Am vazut ca majoritatea medicilor sugereaza asta. Imi puteti sugera un unguent? Am auzit ca Fluocinolon ar fi bun. Am gasit aici pe site informatii: //sfatulmedicului.ro/medicamente/fluocinolon-crema_11451 Ce imi sugerati? Sfatul unui medic urolog ar fi binevenit...

Raspunsuri (4)

Dara

acum 12 ani

CRED CA AR TREBUI SA MERGI LA DOCTOR PT A GASI CEA MAI BUNA SOLUTIE PT TINE. Doctorul iti poate ''''sugera'''' o solutie dar tu poti alege daca esti sau nu de acord cu ea. Nu te poate obliga sa faci ceea ce nu vrei, in schimb poate iti ofera o solutie buna, cu care esti de acord.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Poate fi vorba de o fimoza sau de un fren scurt, ar fi necesar un consult urologic, ce poate indica tratamentul potrivit.

I have a problem

acum 11 ani

Am si eu o problema , nu mi se decalota preputul si am incercat sal decalotez la maxim si am reusit in cateva zile , dar dupa 2 zile mi sa umflat foarte tare frenul se lasa in jos ....nu e rupt ,ce trebuie sa fac?

minu

acum 9 ani

Buna ziua, am o intrebare, ma intereseaza daca se poate prinde din nou frenulul de capul penisului, am taiat frenulul de cativa ani si imi pare rau, as vrea sa fie din nou cum a fost.