fimoza

Sex si probleme sexuale

Postata de alin13aug cu 12 ani in urma.

Fimoza se poate trata numai prin operatie ?? Nu exista si ceva medicamente sau unguente ??

Raspunsuri (10)

alina florenta

acum 12 ani

Cat are?da exista unguente si se poate nu numai prin operatie .eu am rezolvato singura cu baietelul meu ca sa nu ajung la operatie

alin13aug

acum 12 ani

si ce unguente ai folosit ?

alina florenta

acum 12 ani

Sper sa nu fie reclama....
Crema se numeste "CORDES ESTRIOL", este o crema vaginala().M-am dus inapoi de la farmacie si am intrebat inca odata pediatrul...
Se foloseste de fapt pentru femeile cu, carenta de estrogen.La farmacie mi s-a scos aplicatorul vaginal din ea(ca sa nu sperii copilul, a zis farmacista) si mi s-a dat un aplicator micut care sa intre un pic pe varful putzulicii,pentru ca trebuie dat inauntru, cum ar veni....si un pic tras de pielica(ceea ce faceam si la baita, dar fara rezultat).
Noi,dupa doar 2 saptamani de "tratament" avem rezultate surprinzatoare. Mai trebuie sa facem tratamentul inca 4 saptamani.
V-o recomand cu drag tuturor celor care vi s-a propus operatia. Poate nu da rezultate in 100% din cazuri,dar totusi cred ca merita incercat!
Sanatate multa tuturor!

alin13aug

acum 12 ani

ms de sfat :)

alina florenta

acum 12 ani

iar daca este pt tine mai este bun si dermovatul ,dar mai bn intreaba un medic ,ca nu vreau sa dau gresi cu ce spun sau sa fac reclama la ceva

alina florenta

acum 12 ani

multa sanatate si nu ai pt ce sper sa-ti fie de folos

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

fimoza poate fi tratata prin metode non-chirurgicale si chirurgicale.
Va sfatuiesc sa va adresati medicului pediatru pentru a stabili gradul de afectare si astfel tratamentul adecvat.

alin13aug

acum 12 ani

este necesara trimiterea de la medicul de familie ?? Sau se poate sa ma adresez si unui
cabinet particular ?

TataNicu

acum 12 ani

Daca deja stii sa scrii inseamna ca este cam tarziu pentru a rezolva aceasta afectiune fara interventia chirurgului. Ai nevoie de o trimitere de la medicul de familie catre chirurgie pediatrica si interventia este una destul de facila.

manda ionel

acum 11 ani

am 55 ani sant din constanta am fimoza cat costa operatia si unde ma pot opera la ce spital? doctor e.t.c.