Exista o pastila care provoaca avortul?

Sex si probleme sexuale

Postata de ramona91141427 cu 11 ani in urma.

Buna, vreau sa stiu daca exista o pastila care produce avortul, am deja un copil si nu consider ca e momentul potrivit pentru al doilea dar nici chiuretaj nu as vrea sa fac si am auzit de aceasta pastila. Exista contraindicatii?

Raspunsuri (5)

Sigada

acum 11 ani

Optiunile disponibile pentru intreruperea unei sarcini se discuta cu medicul ginecolog, iar avortul medicamentos se face doar sub supravegherea medicului ginecolog. De asemenea, in functie de o serie de factori se stabileste ce tip de intrerupere de sarcina este potrivita.

Asadar, va recomand sa mergeti sa discutati cu un medic ginecolog.

tacot lilia

acum 11 ani

vreau sa fac avort pentru ca nu sint sigura ca am virsta sa cresc un copil

daniela rimba

acum 11 ani

exista pastila de a doua zi postinor 2

vivi

acum 10 ani

se pun intravaginal 2 cp artrothec care provoaca contractii si duc la pierdere sarcinii

Maria

acum 8 ani

Exista pastile care sa provoace o pierdere de sarcina In saptamina a 9a?