eu??

Sex si probleme sexuale

Postata de iulya31 cu 12 ani in urma.

in timpul ultimelor 3 contacte sexuale prietenul nu a reusit sa-si pastreze erectia ..am discutat despre asta ..am facut chiar si o pauza de cateva saptamani si la fel s-a intamplat si ultima data .. el spune ca e posibil ca unul din motive sa fie faptul ca s-a obisnuit cu mine si nu mai reactioneaza ca la inceput ( suntem impreuna de un an), desi spune ca inca ma iubeste . Credeti ca eu sunt de vina sau e ceva in neregula cu el? Eu sunt foarte speriata ca relatia se va destrama in cazul in care se va repeta situatia pt ca s-a obisnuit cu mn

Raspunsuri (4)

Sfat

acum 12 ani

Motivul nu este ca s-a obisnuit cu tine. Ce s-ar intampla atunci in cuplurile care au multi ani de cand sunt impreuna si au o relatie buna. Este specific multor barbati sa dea vina pe partenera cand dau rateuri. Nu accepta asta, nu te autoinvinui. Ar trebui sa mearga la doctor daca are probleme , deasemenea la psiholog pt terapie de cuplu, eventual.

Mihaela22120678

acum 12 ani

In nici un caz nu esti tu de vina!

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar dupa cum s-a scris si mai sus, cel mai probabil nu este vina dumneavoastra, mai ales dupa doar un an, si chiar daca ar fi fost mai multi ani, rutina nu este o cauza directa...
sunt multe cauze fizice sau psihice pentru care nu isi poate mentine erectia si in lipsa mai multor informatii despre el, nu se poate preciza o cauza, de aceea singura recomandare este un consult medical de specialitate iar in lipsa unei afectiuni fizice, un consult psihologic.

va urez o zi buna

Omnia

acum 12 ani

Recomandarea mea este sa inchei tu aceasta relatie.
Un barbat care spune unei femei ca nu mai are placere in pat pt ca s-a obisnuit cu ea, nu merita atentie!
Cum te iubeste daca insa el afirma ca s-a obisnuit cu tine? Dragostea nu ar trebui sa implice dorinta, pasiune?
Este un las care probabil are ceva probleme erectile si ca sa nu-i fie lui amenintata barbatia, arunca vina asupra femeii de langa el.

Un barbat adevarat, care iubeste sincer o femeie, o tine in puf si o trateaza ca pe cel mai pretios lucru...si in nici un caz nu arunca asupra ei astfel de invinuiri.

Mai ales dupa numai 1 an de relatie....astfel de sentimente nu au ce cauta! daca ar fi dupa mintea lui...dupa 2 ani probabil nici nu v-ati mai privi...asa de obisnuiti ati fi unul cu altul.

refa-ti viata si traieste si tu o relatie cu un barbat...nu cu un baietel frustrat!