Este bine sa te masturbezi la pubertate . Am "probleme" cu testiculele?

Sex si probleme sexuale

Postata de StefanMr cu 6 ani in urma.

Salut , ma numest Stefan si ceva ma macina de o luna . Am 14 ani si ma masturbez de la 12 ani dar zilnic de la 13 . Testiculele mele sunt inegale si prin inegale vreau sa spun ca cel drept este dublu de cel stang . M-am uitat atent si nu am vazut ceva ciudat . Am mai cautat pe alte forumuri dar erau doar despre cei de 18+. Mi-am intrebat parintii in special pe tatal meu dar nu stiau . Mi-e frica de operatii . Am mai auzic ca este normal sa le ai inegale dar inegalitatea testiculelor mele sunt foarte mari . Va rog , vreau ajutor :v

Raspunsuri (1)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 6 ani

Stefan, este absolut in regula ca testiculele tale sunt inegale, intotdeauna unul este mai mare ca celalalalt si unul este mai coborat decat altul. Deci nu ai probleme, nu ai nevoie de operatie.
Daca ai nevoie de alte confirmari, mergi la un medic urolog, ai sub 18 ani, deci e gratis pt tine. Mult succes !