Ejaculare prematura!?

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator21577889238 cu 4 ani in urma.

M-am masturbat de la varsta de 15 ani pana la 21 de ani. In luna august am incercat sa fac sex cu o fata si am ejaculat dupa 3-4 penetrari. Am fost la medic in luna octombrie si mi-a zis ca e doar o problema de incredere in mine (psihologica) si mi-a prescris 60 de comprimate Enlarge pentru 30 de zile. Nu am mai masturbat din vara pana acum 2 zile deloc, dar nici sex nu am avut. Acum 2 zile am masturbat de 2 ori si am ejaculat foarte rapid(dupa 1 minut). Nu voi mai masturba niciodata, pentru ca asta poate duce din nou la o ejaculare prematura. Intrebarea este: Care sunt sansele ca atunci cand voi face sex in viitor sa nu am o ejaculare prematura ? Are vreo legatura durata ejacularii intr-o masturbare cu durata sexului ?

Raspunsuri (1)

Utilizator11576626036

acum 4 ani

Hey sall. Deși sunt fată îți vorbesc din experiența prietenei mele cu iubitul ei. Și el avea exact aceiași problemă cu ejacularea și deși a fost la medic răspunsurile nu prea lau încântat. Mereu o auzeam cum se plângea că nu poate rezista mai mult de 3 minute și că sexul nu mai era o plăcere pentru ea. Ajunseseră chiar în punctul de al înșela. Mai târziu la sfatul unui coleg de facultate a încercat să folosească Viagra și un elastic de penis sau cam așa ceva ( care la cumpărat dintr-un sex Shop) și de atunci nu a mai avut probleme. După un timp chiar nu lea mai folosit. Totuși medicul tău are dreptate. Probabil e o problemă de încredere. Bye bye