ejaculare precoce?

Sex si probleme sexuale

Postata de cavachon cu 12 ani in urma.

partenerul meu sufera de ejaculare precoce?desi nu mai e la vrasta adolescentei ci e un barbat in toata regula ejaculeaza foarte repede,care pot fi cauzele?cum il pot ajuta?

Raspunsuri (1)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Buna ziua,
Ejacularea precoce nu are legatura foarte mult cu varsta, poate fi prezenta sau eventual chiar aparea la orice varsta. Legat de cauzele ei cititi articolul
//sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/ejacularea-precoce-a-cauze-si-mecanismele-de-producere_8408
Il puteti ajuta fiind o persoana cu multa rabdare si incurajandu-l sa se adreseze unui specialist care il poate ajuta sa-si rezolve problema.
Mult succes!