Ejaculare precoce?

Sex si probleme sexuale

Postata de Dey94 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Este prima data cand va scriu.Nu stiu sigur daca aceasta este problema sau nu , si tocmai deaceea doresc sa va intreb.De fiecare data cand ma excit langa partenera , pe varful penisului meu se secreta un lichid albicios, dar nu este sperma, iar din cele citite pe internet am descoperit ca este lichid seminal.Nu mi se intampla chiar de fiecare data , dar cand se intampla este foarte deranjant.Exista vre-o posibilitate sa fac ca acesta sa nu mai apara? sa pot sa il controlez? va multumesc.

Raspunsuri (12)

Iuli

acum 12 ani

Este un lichid preejaculator care apare intotdeauna in momentul excitatiei. Contine spermatozoizi dar mai putini decat sperma. El lubrifiaza penisul, deci nu se poate si nici nu ai de ce sa doresti sa nu existe.

Nick

acum 10 ani

Poi are de ce sa nu isi doreasca deoarece ala contine si spermatozoizi si ce face daca in timp ce isi pune prezervativ pe prezervativ din greseala ajunge unu pe el?ce face?aceasta e intrebarea mea!!Multumesc de raspuns anticipat!!!!

Iuli

acum 12 ani

Am uitat sa spun: nu are nici o legatura cu ejacularea precoce.

Marian77

acum 12 ani

salut tinere, am avut si eu aceasta problema si s-a rezolvat cu ajutorul medicului. pur si simplu cand incercam sa fac sex oral cu iubita mea penisul imi secreta acest lichid care dupa cum spui si tu este foarte deranjat....din cazua ca cel putin in cazul meu , acesta emana un miros neplacut

recomandarea mea este sa apelezi la un medic sau sa mai astepti un an doi si aceasta problema se va rezolva. dar daca ai o relatie incearca sa rezolvi problema din cauza ca femeile sunt ca vremea... fosta mea iubita ma parasit din cauza asta si m-am simtit ca ultimul om de pe pamant din cauza ca in acele momente nu stiam cum sa procedez si debea dupaia am fost la un medic

Dey94

acum 12 ani

cum ai reusit sa rezolvi ? ce fel de tratament ai abordat ?

mersi

emma

acum 12 ani

@marian

daca prietena ta te-a parasit pentru simplu fapt ca aveai o dereglare inseamna ca urmarea sa faca doar sex cu tine ...

gabitzu

acum 12 ani

taieti-o jos frate si scapi de problema

MedicMod

acum 12 ani

Daca nu te pricepi sa dai un raspuns potrivit subiectului, iti sugerez sa te cari de aici :)

cozonacsorin

acum 12 ani

problema asta am avut-o si eu ... insa era pe fond nervos ... cand am revenit la sex regulat problema a disparut de la sine . mirosea groaznic nu mai zic de gust ... si m-am simtit rusinat fata de partenera ... va dati seama cum s-a simtit ea ...
acum stim ... cand e stres nu e sex oral ... simplu

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Un control urologic si la venerologie va recomand si eu. Sanatate.

VallyCobra64

acum 12 ani

E normal...daca nu ar fi deloc ai simti ca "agata" cand intra, deoarece usureaza intrarea iar penetrarea fara, e periculoasa...cauzand "ruperi".Lichidul pre-ejaculator (ca de ala e vorba) poate contine spermatozoizi... si e de ajuns unul mai voinicel care sa ajunga la destinatie si....vine bebe. Majoritatea se gandesc la sex oral...nu e normal.

MedicMod

acum 10 ani

E bine ca ai reusit sa iti rezolvi problema :)