ejaculare precoce

Sex si probleme sexuale

Postata de ALINA6251865 cu 13 ani in urma.

as dori sa stiu ce se poate face in cazul ejacularii precoce...sotul meu imediat dupa penetrare nu reuseste sa isi controleze ejacularea...astfel incat actul sexual se termina imediat.va rog,astept un raspuns

Raspunsuri (4)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Daca problemele sunt atat de grave recurgeti la terapia sexuala, la un psiholog cu competenta in tratatrea disfunctiilor sexuale.
Sotul dv dintotdeauna a avut ejaculare precoce sau ati constatat o inrautatire a situtiei in ultima perioada?

ALINA6251865

acum 13 ani

problema a aparut cam de 5 luni.anul trecut familia noastra a suferit un mare soc...fetita noastra a decedat dupa 10 zile de viata...ne gandim ca poate aceasta tragedie este una din cauzele problemei.precizez ca sotul are 32 de ani.ce putem face?
va multumesc pentru raspuns

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Este posibil ca in urma socului emotional sotul dv sa fi dezvoltat niste idei care-i saboteaza performanta sexuala, ca de ex" La ce bun daca se va sfarsi asa prost" sau multe altele. Chiar daca veti urma si tratament naturist, daca problema este la nivel psihic nu se va rezolva. Sfatul meu, cautati un psihoterapeut cu ceva experienta in terapia sexuala. Mult succes.

mihaela

acum 13 ani

Prin aceasta tragedie prin care ati trecut este de inteles ca sotul tau cit si tu sunteti foarte stresati.v-as recomanda cu caldura sa urmati un tratament natural este foarte indicat pentru ca sunteti tineri si trebuie sa mai face-ti un copil sau mai multi dupa cum doriti.Nora colegei mele a avut un astfel de necaz si la indrumarea mea a urmat tratamentul natural cu mari rezultate.ma puteti suna la tel.0720325539