Ejaculare precoce si apoi lipsa apetit?

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator21545832945 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,

Problema mea este urmatoare:
- ejacularea se intampla foarte rapid, chiar in timpul preludiului daca partenera stimuleaza penisul chiar si un pic. Erectia in tot acest timp este doar partiala
- apoi pentru a doua runda apetitul dispare complet, erectia nu exista. Chiar daca am facut o pauza dupa prima ejaculare

Mentionez ca:
- nu am probleme cu erectia in general: am erectie completa chiar si fara stimulare daca mai gandesc la ceva frumos, ma uit la o poza, video, .
- partenera cu care am avut ultima experienta este foarte atragatoare si intelegatoare referitor la problema descrisa mai sus
- mai apelez si la masturbare, dar penisul este deja in erectie completa cand incep stimularea
- nu am foarte mare experienta si exercitiu in activitatea sexuala.

Care este problema ? Exista o solutie gen tratament sau este nevoie pur si simplu de mai mult exercitiu ?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri care ma ajuta.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/ejacularea-precoce_685