e o boala sau ceva normal

Sex si probleme sexuale

Postata de - de ce - cu 13 ani in urma.

de mult timp am o problema , inainte de a avea contact sexual ma ud foarte mult si primul contact nu tine decat cateva secunde , dupa primul contact pot sa fac dragoste mai mult pana la satisfacerea partenerei .

Raspunsuri (4)

Gabi

acum 13 ani

Masturbati-va cu vreo cateva ore inainte sa va intalniti sau sa initiati contactul sexual. Astfel nu va veti mai excita asa de mult.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

IN primul rand nu imi este clar ce sex ai. Am fost tentata sa cred ca esti barbat dar in ziua de azi nu se mai stie :)
In cazul in care esti barbat Inteleg ca "udarea" este o metafora pentru a spune ca ejaculezi? In acest caz aceasta problema intra in cadrul disfunctiilor sexuale si se numeste ejaculare precoce,care este normala la o anumita varsta.(apropo, nu amintesti varsta pe care o ai).
Rezolvarea problemei se poate face prin marirea frecventei raportului sexual sau prin practicarea unor exercitii care sa-ti imbunateasca controlul nivelului de excitatie pe care il atingi. Pentru mai multe detalii astept mai multe informatii despre tine.
P.s. metoda propusa de Gabi are in timp dezvantaje foarte mari...

- de ce -

acum 13 ani

buna ziua doamna Gabriela si La Multi Ani pt ziua de azi , sunt de sex masculin am 35 ani, deci nu ejaculez pur si simplu imi curge ceva lipicios si destul de mult de se uda murdaresc chilotii ,

Grig

acum 13 ani

Acest lichid preejaculator este foarte benefic si normal in acelasi timp inainte de contactul sexual pentru lubrefierea organelor genitale, Si eu mi-as dori asa ceva dar la mine e mai putin. Deci nu e cazul sa-ti faci probleme e absolut normal