E normal ?

Sex si probleme sexuale

Postata de Cristiana cu 10 ani in urma.

Acum 3 zile am incercat sa mi incep viata sexuala cu prietenul meu.Totul a decurs ok , pana cand a introdus-o jumatate ,iar in acel moment am simtit o durere putin insuportabila.Am decis sa nu mai continuam , totusi imi cursese putin sange , o culoare mai spre maro.Asa ca tottul s a terminat acolo.Intrebarea este credeti ca s-a rupt himenul in totalitate doar dupa cateva introduceri ? Si de ce timp de 2 zile mi a curs o secretie alba lichida si azi ceva gen sange ? Era un rosu spre maro. Precizez ca nu am folosit prezervativ pentru a fost pe neastate,dar nu a ejaculat in mine . Multumesc !

Raspunsuri (6)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

himenul e rupt / doar fisurat; insa decizia de a nu folosi un prezervativ este una foarte p***a; documenteaza-te in legatura cu riscurile ce apar alaturi de o viata sexuala activa

sa stii ca nu trebuie sa ejaculeze in tine ca sa capeti o boala cu transmitere sexuala sau ca sa ramai insarcinata; lichidul preseminal contine spermatozoizi

Cristiana

acum 10 ani

Imi pare rau , o sa tin cont de sfat. In acest caz, ce este de facut ? Este normal sa mi curga sange si acum ? O sa merg si la ginecolog,dar joi. Multumesc

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

teoretic nu ar trebui sa iti mai curga sange. trebuia sa iti vina menstruatia? ai probleme de coagulare?

Cristiana

acum 10 ani

Menstruatia nu vine regulat... in noiembrie mi a venit pe 28 , iar in ianuarie tocmai pe 5... Deci teoretic ar trebui sa mi vina pana pe 5..suntem in 1 si am si dureri abdominale. Se poate sa mi vina inainte ?

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

pai daca iti vine neregulat, da. vezi si tu cum e fluxul, daca seamana a menstra sau nu

Cristiana

acum 10 ani

Seamana in mare parte , doar ca e mai incolor.. plus ca curge incontinuu. Tu crezi ca ar putea fi vorba de sange ?