dureri in timpul sexului

Sex si probleme sexuale

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

buna ..am o problema ..pana acuma am facut sex de vreo 6 ori si ma doare foarte tare in timp ce fac..care e cauza?? ..si in plus cand am facut ultima data prietenului i-a trebuit foarte mult pana a ejaculat ..poate pt k nu l-am excitat eu destul ?:(

Raspunsuri (3)

omnia

acum 14 ani

Buna,

Sa inteleg ca ianinte de aceste 6 acte sexuale ai fost virgina?
Atunci raspunsul este in fata ta: dezvirginarea nu se produce neaparat de la primul contact sexual; in cazul unui himen elastic, dezvirginarea se poate produce in timp.
Problema manifestata de partenerul tau este una cat se poate de normala ac***a in vedere situatia; sexul cu o virgina nu este o experienta foarte placuta.
Pentru un act sexual reusit este nevoie de relaxare, ori daca voi sunteti la primele experiente, este normal sa fiti incordati!

Incercati sa prelungiti preludiu si inarmati-va cu rabdare.
Daca aceste dureri persista, este necesar un consult medical, mai ales ca ti-ai inceput viata sexuala - este obligatoriu sa faci un consult de rutina!

Numai bine!

oana

acum 14 ani

daca fata elimina un lichid abicios in timpul actului sexual este ceva normal?...sau inainte de menstruatie?

vio123

acum 14 ani

Este foarte important sa ne spui virsta ,pt ca daca esti la o varsta innaintata muschi vaginali sunt mai contractati de aceea este bine ca actul sexsual sa fie precedat de un preludiu , de o relaxare. Si faptul ca prietenul tau ejaculeaza tarziu nu e neaparat pt ca tu nu il exciti destul ,motivele sunt multe .. de ex.. manifestarile din timpul actului sexual,oboseala,s.a.m.d. ,dar eu cred ca pe viitor acest lucru o sa-ti prinda bine pt ca acele dureri o sa-ti dispara si placerea o sa fie maxima.Va doresc clipe fericite impreuna