Durere vulvara

Sex si probleme sexuale

Postata de MMMMihaelaMMM cu 9 ani in urma.

De un an incoace am o durere puternica in zona vulvara si vestibulara(nu in interiorul vaginului), ca un fel de arsura la contact sexual. Durerea se mentine si cateva ora dupa contact sexual, atunci cand urinez si nu numai. De asemenea aceasta durere insuportabila apare si la introducerea unui tampon, consult ginecologic. Am fost la 3 doctori ginecologi, un urolog, am facut diverse analize, toti si-au dat cu parerea, am luat diverse ovule, antibiotice poate poate o sa imi treaca. Dar nu, nu mi-a trecut. Si nu stiu ce sa fac pentru a putea avea o viata sexuala normala.

Raspunsuri (1)

AnuskaX

acum 9 ani

mmm,am avut si eu problema asta,eu am avut infectie,am fost la ginecolog si mi-a dat tratament,mi-a trecut :) sper sa te faci bine!