dizvirginare

Sex si probleme sexuale

Postata de alex1998 cu 10 ani in urma.

Prietena mea are 16ani, mi-am inceput viata sexoala acum doua luni, de atunci are dureri de burta jos in stanga. Da de foro 3 zile a racit si a inceput sa o doara foarte tare. Sunt ingrijorat rau nustiu ce sa fac nustiu daca e normal comportamentu ei, va rog datimi un sfat

Raspunsuri (4)

angelao1o1o1

acum 10 ani

daca are dureri foarte mari ar fi mai bine sa consulte un medic deoarece ar putea fi ceva serios , ar putea sa nu fie doar o simpla raceala , poate fi o infectie . Parerea mea este ca ar trebui sa mearga la un medic

alex1998

acum 10 ani

si trebuie sa fie si un parinte??

FreeStyle11

acum 10 ani

Cred ca da, dar depinde de parinti.Daca au incredere ca se va descurca atunci pot sa o lase.Indicat e sa mearga la un medic internist si daca se afla ca problema e de natura sexuala atunci poate sa mearga la ginecolog.Nu cred ca e vreo problema daca merge un parinte cu ea la ginecolog, mai ales mama ei, ca sunt lucruri care la varsta asta apar mai ales din cauza inceperii vietii sexuale.Nu are de ce sa se teama, daca are parinti intelegatori atunci o sa fie bine, eu unul as fi.

angelao1o1o1

acum 10 ani

sincer nu stiu sa iti spun asta .....dar banuiesc ca daca este minora trebuie sa fie si un parinte