disconfort

Sex si probleme sexuale

Postata de bruneta20 cu 12 ani in urma.

buna ziua...de vreo 4-5 luni ma confrunt cu o problema destul de grava zic eu...deoarece au urmat 3 tratamente cu antibiotice,ovule ,crema la sfatul medicului ginecolog. In timpul actului sexual ,penetrarii, simt o durere foarte mare,arsura sa zic asa,,,o simt pe parcursul actului...deja nu mai stiu ce sa fac...vreun sfat?

Raspunsuri (8)

luki

acum 12 ani

ce analize sii teste ai facut

bruneta20

acum 12 ani

analize nu mi-a facut nici una...acum vreau sa imi fac un test de urina si cv test de secretie ca nu mai rezist...ginecologul mi-a dat tratament doar dupa control si ecograf

Iuli

acum 12 ani

E inadmisibil asa ceva! E obligatorie proba de secretie, poate fi o BTS etc.

bruneta20

acum 12 ani

aaaa....atata stiu ca testul de sida mi l-a facut desi am avut doar un singur partener de cand mi-am inceput viata sexuala si a iesit negativ...da in rest nimic...si testul acela mi l-a facut cand am dat admitere pt armata

DA!!!!!

acum 12 ani

Daca tu faci tratament iar partenerul nu, te reinfectezi de la el in cazul in care este vorba de BTS si chiar de candida. . Trebuie sa-si faca si partenerul analize si sa ia tratament, chiar daca nu prezinta simptome. In general, barbatii nu prezinta simptome , desi sunt purtatori si transmit boala. Barbatii merg la dermato-venerologie, femeile la ginecologie. Nu mai lua tratament fara sa ti se faca analiza secretiei. Microbul pe care il ai, poate deveni mai rezistent daca tratamentul nu este adecvat. Sanatate.

bruneta20

acum 12 ani

mersi...a avut si partenerul meu ceva bubite...si i-a dat ginecologul meu si lui tratament si i-a trecut...dar mie nu

Iuli

acum 12 ani

ginecologul i-a dat lui tratament? Eu recomand sa schimbati urgent acest medic. Dupa ce ca nu v-a facut nici un fel de analize, v-a dat tratament dupa ureche, l-a mai si "tratat" pe partener, banuiesc ca tot dupa ureche. Ma si intreb daca este medic aceasta persoana.
Persoana care a comentat mai sus, DA!!!, are perfecta dreptate. Urmati-i sfatul.

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Poate ati capatat o frica la intromisiune si sa amplificati senzatiile de asrsura. Un control clinic va este recomandat. Sanatate!