Disconfort si nevoie de masturbare

Sex si probleme sexuale

Postata de teodoracos cu 9 ani in urma.

Buna. Am 19 ani si de-abia mi-am inceput viata sexuala. Tin sa mentionez ca am avut contact sexual neprotejat timp de mai mult de o luna,fara a remarca vreo problema,in special cu ciclul menstrual. In ultima saptamana mi s-a intamplat de 3 ori urmatorul lucru: Ma trezesc in jurul orei 5 dimineata cu un disconfort al vezicii(zic eu) si cu nevoia de a ma masturba,deoarece astfel reusesc sa fac starea de disconfort sa dispara. De asemenea,dupa masturbare ,am nevoia urgenta de a urina. Urinez de 4-5 ori intr-un interval de maxim 15 minute,extrem de putin(cateva picaturi),iar urina este transparenta,uneori albicioasa. Ar trebui sa merg la un control?Este motiv de ingrijorare?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Probabil este o infectie urinara. Este bine sa efectuati un sumar de urina si sa primiti un tratament antibiotic corespunzator.