dezvirginare

Sex si probleme sexuale

Postata de elenushka cu 14 ani in urma.

Salut!Ajutati-ma..am nevoie urgent de raspuns!vizita la medicul ginecolog.el poate spune ca intr-adevar fata a fost dezvirginata cu 4 zile in urma?

Raspunsuri (4)

nicoleta

acum 14 ani

da poate sa -ti confirme,cunosc pe cineva care a fost dezvirginata in urma cu 6 luni iar medicul a confirmat acest lucru

tot eu

acum 14 ani

am uitat sa-ti spun, persoana respectiva a fost la med. legist

opris_1

acum 14 ani

dar nu trebuie sa fi disperata.mai bine spune adevarul parintilor tai ca presupun ca de ei iti este teama.minciuna iese mereu la iveala.cred ca te vor intelege.ai gresit dar mai bine spui ca ei sa te poata ajuta.bafta

petit_ange

acum 13 ani

In Franta, chestiunea dezvirginarii este una foarte delicata, in sensul ca este considerata o chestiune vizand exclusiv viata personala a fetei, iar daca cineva, in speta parintii te duc la un medic (ginecolog) si il intreaba daca mai esti sau nu virgina, nu va primi un raspuns din partea medicului. Personal si eu ma raliez acestei practici, pentru ca nu e decat problema ta cand si cu cine si cum iti incepi viata sexuala, atata timp cat ai primit in familie educatia necesara pentru a putea sti ce vrei de la viata.