dezirginarea

Sex si probleme sexuale

Postata de alina11992288 cu 12 ani in urma.

as vrea sa stiu daca dr ginecolog poate sa ma ajute in aceasta problema:nu reusesc sa intretin reletii sexuale cu partenerul deoarece ma doare insuportabil nici nu stiu daca mai sunt sau nu virgina pt ca o data mi-a curs sange dar nu stiu dak m-a dezvirginat pt ca nu a intrat foarte adanc si am observat si o rana ca o zgarietura si poate a curs si de la ea insa a curs cam mult sange.incerc de foarte mult tim insa ma doare la fel de rau si intra foarte putin.si m-am gandit sa merg la doctor poate reusesc cu o anestezie ceva.am intrebat si alte fete cum a fost la dezvirginare si mi-au spus ca le-a durut insa suportabil,dar la mine este o durere insuportabila.puteti sa ma ajutati cu vreun sfat?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Doctorul poate dezvirgina "chirurgical" ca sa zic asa (nu e o operatie, sa nu intelegi gresit, dar foloseste un instrument; oricum in mod sigur doare mult mai putin sau deloc). Cel mai bine e sa te adresezi ginecologului. E posibil sa fie un himen foarte elastic sau alta problema.