despre himen

Sex si probleme sexuale

Postata de mariuspuntea cu 11 ani in urma.

bunaziua, sper sa ma puteti ajuta. am avut de curand cateva experiente sexuale cu prietena, iar ea a sustinut tot timpul, pana la primul contact, ca e virgina. Nu am mare experienta, dar cred k ar fi trebuit sa simt himenul si sa sangereze, dar nu a sangerat. Poate are himen elastic, dar ar fi trebuit totusi sa il simt, nu doar un "canal fara obstacol". De asta va intreb pt ca nu am mare experienta si nu stiu ce ar trebui sa simti in interior.

Raspunsuri (8)

Adrienne

acum 11 ani

Chiar conteaza ? Ea te-a intrebat de " ata " ? Intr-o relatie cred ca sunt multe lucruri, mult mai importante..............

mariusp

acum 11 ani

Da, m-a intrebat, eu am putut sa ii ofer ceea ce ea probabil nu a putut, si mi-am dorit, probabil cum vrea oricine. Nu te contrazic, sunt lucruri mult mai importante, dar nici asta nu e de leglijat :)

patryk

acum 11 ani

poate sa nu se rupa himenul decat dupa mai multe contacte,o sa vezi cand sangereaza.

ala bala

acum 11 ani

@patryk: ruperea himenului se poate produce si fara sangerare.

Adrienne

acum 11 ani

Ac***a in vedere varsta ta, as tinde sa-ti dau partial dreptate ,doar pentru ca" am trecut pe acolo " si ca totul a fost ok. de ambele parti. Cred ca se subantelege ce vreau sa spun..........Dar viata, de-a lungul trecerii ei, te face sa intelegi si sa pretuiesti lucruri carora acum nu le dai prea mare importanta, cum ar fi : dragoste, respect, cinste ,fidelitate si nu in ultimul rand sanatate.......Orice fel de himen nu are nicio importanta ,comparativ cu acestea. As indrazni sa spun ca tine mai mult de orgoliul masculin, pe care l-as intelege cat de cat doar intr-o relatie care are toate sansele de a se indrepta spre altar, in rest............multa sanatate !

Pop

acum 11 ani

Ce pretentiosi sunt baietii...de parca ei ar fi niste sfinti.
Mai intai cere-o de nevasta, baiete!

Luciano

acum 9 ani

salut..frate, imi pare rau sa-ti spun , dar trebuie sa simti (cat de putin ) asa ca..sau ai facut-o cu prezervativ si nu ai simtit nimic, sau nu e fata virgina.. ( personal cred ca e a II varianta)
si sangerearea trebuia sa fie prezenta ! pt ca la ruperea himenului apare o hemoragie !
Bafta !

ala bala

acum 9 ani

Nu ma pot abtine sa nu te contrazic, insa ruperea himenului nu implica hemoragie! Sangerarea NU trebuie sa fie prezenta 100%.