despre anal

Sex si probleme sexuale

Postata de AnuskaX cu 9 ani in urma.

buna ziua,vin si eu cu o problema mai ciudata un pic ,dar chiar nu stiu cum sa procedez...sunt in relatie de aproape 2 ani si am incercat sa intretin sex anal,am incercat de cateva ori,dar nimic,muschiul anusului nu se relaxeaza deloc ,credeti ca e ceva in neregula cu mine...? astept pareri,multumesc

Raspunsuri (2)

Elly15

acum 9 ani

Pai ati folosit lubrifiant? Daca da, nu inteleg.. Oricum, nu cred ca e bine sa o faci anal. Si prietenul meu ar vrea sa incercam.. dar mhm, momentan ma mai gandesc..

anonim

acum 9 ani

in primul rand trebuiesa stii ca nu e ceva simplu si usor. Trebuie sa fii preagatita fizic si mental pentru asta. Trebuie sa mentii un nivel ridicat de igiena si de preferat sa fii foarte excitata inainte de a ajunge la momentul respectiv. Folosirea unui lubrifiant este necesara deoarece zona anala nu este lubrificata in mod natural ca si vaginul.
Iar partenerul tau trebuie sa fie de asemenea excitat (cu un penis ca o carpa nu poti sa faci nimic)...
iar mental trebuie sa fii foarte relaxata si sa nu te "strangi"...muschii respectivi se destind si se "deschid" cand ..... de exemplu, gandeste-te ca vrei sa flatuezi (sa tragi un partz..haha!)
mai incearca, daca chiar vrei sa o faci...