De ce ejaculare precoce doar in cazul meu?

Sex si probleme sexuale

Postata de betaa cu 12 ani in urma.

Sunt de 4 ani cu iubitul meu si am observat ca de cele mai multe ori are ejaculare precoce. Am vorbit cu el si mi-a spus ca doar in cazul meu se intampla asta. El a mai avut relatii si cu alte femei si mi-a marturisit ca il tinea cu mult mai mult. Care e cauza?

Raspunsuri (2)

snickeritza

acum 12 ani

inainte sa fie cu tine obisnuia sa consume alcool(bere,vin,nu neaparat bauturi tari) mai des/mult decat acum?asta ar putea fi o cauza.adica sa sufere de ejaculare precoce si inainte de tine dar alcoolul sa-l fi ajutat sa mascheze problema.sau poate din cauza ca e implicat emotional mai mult decat in relatiile anterioare.sau poate pur si simplu...esti fooooaaarrrtttteeeee buna si nu se poate concentra/abtine mult ;)

snickeritza

acum 12 ani

inainte de a fi cu tine obisnuia sa consume mai mult alcool(bere,vin,nu neaparat bauturi tari) mai mult ca acum?asta ar putea fi o cauza.adica sa fi avut problema cu ejaculare precoce si inainte de tine dar alcoolul sa-l fi ajutat sa reziste mai mult.sau poate e emotional mai implicat decat in relatiile anterioare si se straduieste prea mult.sau poate pur si simplu...esti foooaaaarte buna si nu se poate concentra/abtine mai mult:) sau poate stresul...oboseala sau...anumite sentimente de vinovatie,poate il preocupa ceva.asa a fost de la inceput sau de un anumit timp?ai discutat cu el?cum vede el problema?