De ce am dureri?!

Sex si probleme sexuale

Postata de MRM cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Am 25 de ani si am dureri ingrozitoare la contactul sexual. Am fost la control si doctorul ginecolog mi-a spus k totul este in regula. Aveti idee de la ce ar putea fi? Multumesc

Raspunsuri (3)

MRM

acum 11 ani

Am uitat sa specific, durerile st in zona ovarelor.

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Daca din punct devedere ginecologic suntetisanatoasa atunci, cel mai probabil problemele pe care le aveti sunt de natura psihologica. Va recomand sa incepeti un proces psihoterapeutic pentru a putea depista problema si a o rezolva.

Daca sunteti din Bucuresti ma puteti contacta.

MRM

acum 11 ani

Wow sa inteleg ca nu am probleme jos defapt eu sunt nebuna si a durerile mi le creez eu prin autosugestie. Am crezut ca am sa gasesc niste sfaturi utile pe acest site, nu "bataie de joc". Multumesc.