CURIOZITATE

Sex si probleme sexuale

Postata de sorilau cu 13 ani in urma.

Ciao , printr-un raport anal poti ramane insarcinata ? multumesc !

Raspunsuri (5)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,

in mod normal, nu se poate asa ceva, totusi fiind tot in zona respectiva este posibil sa ajunga dintr-o parte in alta. cel mai sigur este: daca s-a intamplat recent acest lucru, puteti folosi ''pastila de a doua zi'', sau daca ati trecut de momentul acesta, puteti folosi testele de sarcina ca sa aflati din timp si sa rezolvati problema.

va urez o seara buna

Iuli

acum 13 ani

Da, daca a fost neprotejat (desi sper din tot sufletul ca nu ati facut sex anal neprotejat)!!!!

sorilau

acum 13 ani

da , s-a intamplat asa ceva dar parca refuz sa cred ca se poate , care sunt sansele ? cum se poate intampla ? si cum pot afla daca el este tatal ? multumesc !

Iuli

acum 13 ani

Imi pare rau sa aud ca mai sunt oameni care au un astfel de raport neprotejat. Va recomand analize, se pot lua foarte multe boli astfel.
Sansele sunt bune, ac***a in vedere apropierea anusului de vagin. Puteti afla daca el este tatal doar printr-un test ADN dupa nasterea copilului, in cazul in care aveti dubii (ati avut raport sexual cu mai multi barbati in aceeasi luna/in aceeasi perioada).

Andreea

acum 12 ani

Doamne, sunt socata de-a dreptul! In mod normal, nu ar fi trb sa se intample, insa, asa cum spunea si dl doctor, apropierea poate determina si astfel de evenimente. Imi pare rau ca ati patit asta, insa trebuia sa va protejati! Cat despre aflarea tatalui, exista analize specifice care se fac inca de cand copilul este in pantecul mamei, insa sunt destul d costisitoare. Va recomand sa mergeti la un medic ginecolog care sa va indrume catre un astfel de institut care face asemenea analize. Sanatate!