Cum sa fac să nu mai mi se moaie penisul in timpul actului sexual ?

Sex si probleme sexuale

Postata de Flaviu cu 5 luni in urma.

Mi se ridică destul de greu numai când are chef ea și când ajung la orgasm am 34 de ani numai nu înțeleg ce sa întâmplat că nu era așa Este gata nu mai reușesc să o satisfac pe soție mă puteți ajuta va rog Cu un sfat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Este important sa intelegi ca dificultati in obtinerea si mentinerea unei erectii pot fi cauzate de mai multi factori, inclusiv stres, anxietate, oboseala, probleme de sanatate sau efecte secundare ale anumitor medicamente.

Pentru a rezolva aceasta problema, este recomandat sa consulti un medic specialist in domeniul sanatatii sexuale, cum ar fi un urolog sau un sexolog. Un specialist calificat va putea evalua situatia ta in mod individual si iti va putea oferi sfaturi si tratamente adecvate pentru ca tu sa poti avea o viata sexuala satisfacatoare.

In plus, exista cateva lucruri pe care le poti incerca pentru a minimiza acest fenomen pana cand consulti un specialist:

1. Comunica cu partenera ta: Discuta cu sotia ta despre ceea ce simti si cum te afecteaza. Comunicarea deschisa si increderea reciproca pot ajuta la reducerea anxietatii si a stresului, care sunt factori ce pot contribui la dificultati erectile.

2. Adopta un stil de viata sanatos: Fii atent la alimentatia ta, asigura-te ca faci exercitii fizice regulat si ca ai un somn odihnitor. Renuntarea la fumat si limitarea consumului de alcool poate fi utila si in aceasta situatie.

3. Redu stresul si anxietatea: Incearca tehnici de relaxare precum meditatia, yoga sau exercitii de respiratie adanca pentru a reduce nivelul de stres si anxietate.

4. Examineaza medicamentele pe care le iei: Anumite medicamente pot avea efecte secundare asupra functiei erectile. Discuta cu medicul tau despre medicamentele pe care le iei si discuta posibilitatea inlocuirii, daca este cazul.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/tulburari-de-erectie_686