Credeti ca este grav?

Sex si probleme sexuale

Postata de Georgiana. cu 2 saptamani in urma.

Buna seara!
Am nevoie de un sfat provizoriu pana ajung la medic.
Am momente dupa contact sexual cand ma sterg, sa observ o secretie alba cu putina tenta rozalie.Insa nu e dupa fiecare aspect, doar in anumite momente ale lunii.Alte simptome nu am, va urma sa fac si papanicolau, si inca un consult, ultimul fiind pe 29 dec.
Credeti ca ar putea fi ceva grav?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 saptamani

Buna ziua,

O secretie alba/rozalie poate fi normala daca apare in momente specifice ale ciclului menstrual sau dupa contactul sexual. Cu toate acestea, persistenta acestei secretii sau aparitia altor simptome, cum ar fi mancarimi, arsuri sau dureri, ar putea indica o infectie sau o alta problema medicala.

Este important sa nu amanati consultul medical daca simptomele se agraveaza sau persista.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/6-simptome-grave-specifice-bolilor-sexuale-feminine_8661
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966