compozitie anticonceptonale

Sex si probleme sexuale

Postata de geooo cu 13 ani in urma.

vreau sa stiu daca sunt bune anticonceptionalele stodette,nu am m luat niciodata,iar doamna ginecolog la care am mers mi le-a recomandat.multam.

Raspunsuri (2)

Barbie

acum 13 ani

Pai....daca ti le`a recomandat in urma unor analize inseamna ca sunt bune pt organismul tau,dar daca nu ai facut niste analize eu te safatuiesc sa nu iei de capul tau si sa mergi sa faci tu niste analize [de recomandat la Filantropia,sunt doctori f buni] pt ca anticonceptionalele luate neconform hormonilor tai pot avea reactii adverse f urate,gen: ingrasare,cresterea parului pe corp etc...ai mare grija la antionceptionalele pe care urmeazasa le administrezi :*:*:* ai grija de tine :* astept sa`mi scri :*:*

Barbie

acum 13 ani

eu totusi ,te`as sfatuii sa renunti la anticonceptionale,iti dauneaza,vei avea probleme mari cand iti vei dorii un copil,de preferat,alege prezervativul,te protejeaza si de boli,nu se stie niciodata ..... :*:*:*:*:*