chisturi

Sex si probleme sexuale

Postata de felicia105 cu 12 ani in urma.

Buna! Nu stiu daca e chiar locul potrivit acest sector, dar incerc oricum...Am 45 de ani si de 3 ani mi s-au descoperit chisturi mamare care cresc in dimensiune mereu...anul trecut unul ce avea 17 mm anul asta avea 22...mai multe sunt la sanul drept, cum rezulta din eco si mamografie, insa pe mine ma deranjeaza mai mult stangul, adica am dureri care cresc in intensitate in faza premenstruala. Mi s-a spus ca sunt benigne, dar totusi nu stiu ce pericol prezinta: se poate dezvolta un cancer mamar?

Raspunsuri (2)

felicia105

acum 12 ani

Tot eu sunt...cea care a pus intrebarea ramasa dupa 5 zile fara niciun raspuns..multumesc la toti, ati fost de foarte mare ajutor. Cred ca daca nu pui o intrebare despre sex, erectii, nr de contacte, afrodisiace...etc, nu ti se raspunde, e considerata o banalitate daca nu e ceva mai excitant, nu? E prima si ultima data cand adresez o intrebare, urmaream forumul, dar cred ca ma retrag...sa fiti sanatosi!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Felicia,

Nu ai pus intrebarea in locul potrivit. Exista pagina //sfatulmedicului.ro/comunitate/afectiuni-ale-sanilor_151, unde sigur vei primi informatile cerute.

Mult succes