CE SE INTAMPLA CU MINE?

Sex si probleme sexuale

Postata de bebyta 87977 cu 13 ani in urma.

Mi-am inceput viata sexuala de jumate de an si nu simt mai nimic si imi doresc asta foarte mult , am incercat mai multe poziti ,modalitati dar fara un rezultat .. Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (14)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Sa te indragostesti? :)

iasmina157101

acum 13 ani

bine zis :)

pena

acum 13 ani

Sa schimbi partenerul!

silvia

acum 13 ani

Preludiul sa fie de nota 10!

cris

acum 13 ani

am ajuns la 40 de ani si abia acum cunosc adevarata placere. Mentionez ca am avut cativa parteneri inainte de casatorie cu care nu a mers asa bine ca acum. Cred ca este vorba de compatibilitatea organelor la ambii parteneri.

bebyta 87977

acum 13 ani

Pai este primul meu baiat si il iubesc chiar foarte mult, asta sigur nu e problema

valerye

acum 13 ani

inseamna ca nu a fost preludiu ... incearca mai multe minute ...

Horus

acum 13 ani

Daca exista atit dragoste reciproca (subintelegem ca exista o puternica atractie fizica intre voi doi), cit si un preludiu suficient de satisfacator pt tine (pt o lubrefiere naturala), placerea ar fi normal sa existe; desigur, e necesar sa existe o compatibilitate cit mai mare intre voi doi (atit dpdv emotional, cit si dpdv al organelor sexuale). Placerea e datorata in orice caz energiei erotice... Exista atit o alimentatie adecvata (cauta produse naturale "afrodisiace"!) cit si tehnici practice destul de simple de a te incarca cu energie erotica... Studiati Tantrismul sau Amorul Taoist!
Cu dragoste si rabdare veti reusi!
Bafta!

bebyta 87977

acum 13 ani

multumesc>:D< poate o sa mearga

valentin

acum 13 ani

Potrivit unor statistici peste 70 dintre femei sunt frigide si nu inteleg si nu simt nimic in timpul actului sexual. Atunci cand se si casatoresc acestea mimeaza placerea ca sa nu piarda barbatul de langa ele. Nu e nimic de facut, Imi pare rau ca ti-o spun,

bumblebee

acum 13 ani

noroc cu statisticile astea ca nu stiu ce ne faceam altfel.

Barbie

acum 13 ani

Pai eu cred ca ar trebui sa te relaxezi si sa te lasi purtata de val,sa incerci sa prelungesti preludiul pana cand simti ca explodezi si deabia atunci e momentul potrivit.Nu in pozitii consta placerea,ci in creeativitatea celor doi partener,dati frauliber imaginatiei si impartasiti`va fanteziile....in orice caz,problema ta este una psihica,ai nevoie de putina relaxare,nu te mai gandi si nu te mai preocupa de cum sa simti placere,lasa`te purtata de proprile tale dorinte....foarte important: cu siguranta fanteziile o sa va ajute mai mult,mult mai mult. Inca un lucru pt problema ta ar fi urmatorul: nr des al raportelor sexuale este un motiv intemeiat pt lipsa de placere ,deoarece hormonii tai s`au obisnuit,mai ales daca faci sex regulat .....ai grija de tine :*:*:* astept sa`mi scri pe profilu comunitatii :*:*:*

pusxxxyman

acum 13 ani

ce e de facut?!?... simplu... ma cauti...d:

rvn

acum 13 ani

:))