ce sa fac?

Sex si probleme sexuale

Postata de popadumitru cu 12 ani in urma.

am 18 ani ma numesc Dumitru si nu mi-am inceput viata sexuala pentru ca nu stiu cum vor reactiona fetele cand vor vedea ca am papule perlate ce sa fac? va multumesc

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Mergi la un dermatolog si sfatuieste-te cu el.
In alta ordine de idei...imi place ca pleci cu ideea ca vor fi direct mai multe fete.....

dumitru

acum 12 ani

draga iuli am fost la dermatolog mai demult de acolo am aflat ca am papule perlate dar problema este ca nu stiu felul in care vor reactiona chiar daca le explici ce e

Iuli

acum 12 ani

Si cum crezi ca te putem ajuta?

dumitru

acum 12 ani

ce as putea sa le zic sau sa nu abordez deloc subiectul

Iuli

acum 12 ani

ai 2 posibilitati: 1. te duci si la cauterizezi (le scoti) la dermatolog. Eu la asta ma refeream cand ti-am raspuns prima oara. Asa scapi de griji. 2. Vazand si facand cu prietena ta. Poti sa ii spui sa nu se sperie ca ai niste mici brobonite pe penis dar care nu reprezinta o boala si nu sunt contagioase. Evident ii spui cum se numesc si eventual ii arati un site ca sa stie ca vorbesti serios si nu o aburesti. Apoi ii promiti ca daca doreste vei folosi prezervativ tot timpul si de asemenea daca doreste puteti merge impreuna la dermatolog ca sa confirme ca e ok.
Apoi daca chiar nu e convinsa, ii spui ca aceste papule pot mari placerea sexuala :) Asa sigur nu vor mai fi probleme.

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

La un dermato-venerolog e bine sa mergi. Sanatate!