ce poate fi?

Sex si probleme sexuale

Postata de dan4k cu 11 ani in urma.

am avut sex neprotejat...a trecut de-atunci vreo 4 saptamini..dar de la a2-a saptamina s-a scurs ceva maroniu, apoi deja dureri de cap si abdominale teribile am avut, greturi, urinari frecvente, sfarcuri sensibile si rosii si imflati,,,,dureri in spate...etc.mi-a venit menstruatia, fara nici o intirziere la data de 27 noiembrie, si s-a terminat la 3-4 decembrie (a tinut 8 zile aproape, destul de mult)....acum ma doare la fel de tare burta, ba in stinga, ba in dreapta, ba chiar si la centru....ma doare ft tare, si sanii nu s-au schimbat deloc,am facut 3 teste de sarcina (2 inainte se ciclu, si unul dupa) si toate mi-au aratat negativ, eu ma ingrijorez foarte tare...am presupuneri ca am anexita, ori sarcina extrauterina (deoarece am citit ca cea extrauterina nu se arata pe testele de sarcina, nustiu daca-i drept..)...ma ingrijorez destul de mult, alete simptome acum n-am, doar urinari frecvente, dureri in burta si atit,uneori ma mai doare si capu, dar nu pe lunga durata...CE AR PUTEA FI? o zi buna-n continuare)))

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomadat sa consultati medicul giencolog si, de asemenea, internist pentru excluderea unei infectii din sfera genitala sau urinara ( ecografie abdominala, sumar de urina).

dan4k

acum 11 ani

pai as putea sa fiu insarcinata ori nu? ca la ginecolog oricum ma duc...da ma tem sa nu-mi zica ca-s insarcinata.....

dan4k

acum 11 ani

nu as vrea sa fiu insarcinata...iar cind ma uit la sini, paranoia devine si mai mare..ma tem foarte tare((