ce ar trebui sa fac?

Sex si probleme sexuale

Postata de michaeelsy cu 12 ani in urma.

Eu si prietena mea am avut un contact sexual acum 3 zile iar ea nu a fost excitata cum trebuia si contactul a fost mai dur asa ca de azi dimineatza am observat niste puncte rosii pe penis si pielea putin inflamata si o mica mancarime iar prietena mea mi-a zis ca si ea simte o mancarime.O cunostintza care e asistenta mi-a zis ca sa fac ceai de musetel si sa ma spal cu el si o sa imi treaca in cateva zile.Eu am mai citit undeva ca asemenea chestii se pot intampla si in urma unei secretii ale vaginului cand intra in contact cu penisul se produce o iritatie.Daca ati putea sa imi recomandati vreo alifie ceva ar fi nemaipomenit!Multumesc!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Ceaiul de musetel INMULTESTE MICROBII si intretine infectia!!!!!!!!!! NU stiu ce asistenta a putut sa iti zica asa ceva, nici macar una veterinara nu cred ca ar da astfel de sfaturi!! Este evident ca ce vi se intampla nu e normal, ca doar nu au toti barbatii iritatii dupa ce fac sex, nu ar mai face niciunul. In primul rand nu inteleg de ce a fost contactul neprotejat. Ati fost amandoi testati BTS inainte de a da jos prezervativul? Daca nu, atunci tu mergi la dermatolog si ea la ginecolog si cereti analiza de secretie pentru BTS. Abia asa vei sti ce se intampla si ce sa faci. Atentie mare, caci orice afectiune din sfera genitala lasata netratata sau tratata gresit poate duce la infertilitate si la tine, si la ea.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Se pare ca este o infectie cu candida. Tratamentul vi-l poate da in urma analizelor numai medicul dermatolog / ginecolog. Succes!