caue de intarziere a menstruatie intr-un anumit caz

Sex si probleme sexuale

Postata de zuzu0000 cu 9 ani in urma.

buna ziua,va rog sa ma scuzati daca voi gresi ceva din ceea ce voi relata,este prima data cand cer parerea pe un site. am aproape 18 ani si de un an sunt impreuna cu un baiat mai mare cu un an decat mine,acesta nu mi-a cerut niciodata sa fac dragoste cu el,dar am observat ca totusi ar vrea dar nu arata asta ,mie imi era frica de dureri si o prietena mi-a zis sa incerc sexul anal fiindca este totusi dureros dar trece in cateva ore daca este facut incet asa cum trebuie,asa ca am incercat.gresala a fost ca nu am folosit prezervativ,am facuto de doua ori dar nu a terminat ..stiu ca in timpul actului se secreta substante ce contin spermatozoizi ,se face o luna de atunci,nu am anumite simptome...chiar nimic..doar ca nu mi-a aparut inca menstruatia...este posibila doar o deregrale sau ceva mai mult? va multumesc mult si imi cer inca odata scuzer daca am gresit ceva. multumesc mult :)

Raspunsuri (2)

maria anton

acum 9 ani

ai facut doar sex anal? daca da e imposibil sa ramai insarcinata facand sex anal..

zuzu0000

acum 9 ani

doar atat..nimic mai mult..si nici nu a terminat. din cate am inteles si stresul si oscilatia intre greutati afecteaza intarzierea menstruatiei,multumesc mult :)