candidoza

Sex si probleme sexuale

Postata de dorina1990 cu 13 ani in urma.

candidoza vaginala..despre ea,,vreau sa ma interesez cel mai mult..se poate lua de la cineva??

Raspunsuri (2)

marijana

acum 13 ani

da, se poate lua sexual de la alta persoana , dar mai este si cauzata de alti factorii ca de ex:un tratamen de antibiotice..

yma

acum 13 ani

Candidoza vaginala recidiveaza din mai multe motive,uneori cind nici nu te astepti.Trebuie sa fi sigura ca e candidoza pt ca eu,de ex. asa am crezut citeva luni si m-am tratat cu ovule CERVUCID dar la un control ginecologic,dupa analize s-a dovedit ca e mai putin decit atit[cel putin asa mi s-a spus]si am facut un tatament de 6 zile cuCLOTRIMAZOL.De atunci n-am mai avut nimic.Asta e un caz,oricum trebuie sa mergi la medic.