Candida

Sex si probleme sexuale

Postata de Gaba27123 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, de aproape un an am candida, asa mi-a spus un medic dermatolog. Am folosit nidoflor si un antibiotic..dar mai rau sa agravat nu am mai mers la nici-un control, am fost la farmacie, i-am explicat ce simtome am si mi-a dat tot felul de pastile si creme. Am folosit Clotrimazol, Canesten, Miconazol. In prezent folosesc Miconazol(crema)+Nistatina+Unasyn (antibiotice), nici-un rezultat. Nu stiu ce sa cred... daca e candida sau nu, am o pata rosie pana dupa capul penisului, nu am mancarimii, scurgerii, etc....
Doar aceea pata rosie. Acum ceva timp mi-am facut analizele la munca (sange), doctorul mi-a spus ca mi-a iesit 14 ce vrea sa insemne nu stiu...Am citit tot felul de tratamente..nu stiu ce sa mai fac.
Din cate stiu eu.. antibioticele...mai mult agraveaza.. V-a rog ajutati-ma..cu un sfat...
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Gaba27123

acum 7 ani

P.S. pot pune si imagini...daca am voie..

Psihoterapeut Laura Ciocoiu

acum 7 ani

Cel mai bine este sa consultati un medic. Acesta va vedea ce simptome aveti si va recomanda tratamentul potrivit pt dvs. Farmacistul nu este medic!!!
Sanatate!

Gaba27123

acum 7 ani

Ok. Multumesc...:)