Buna

Sex si probleme sexuale

Postata de andreiturcu cu 10 ani in urma.

Buna ziua,Sunt baiat si am 16 ani. De 3 ani ma masturbez aproape zilnic. Am avut o pauza de vreo 2 luni...iar apoi am inceput din nou. As vrea sa ma las de masturbare...dar imi e frica de urmarile daca ma las... Pot sa patesc ceva daca ma las de masturbare? Pot devenii ipotent? As vrea sa ma las pana fac 18ani... Ce se poate intampla daca ma las? Multumesc anticipat !

Raspunsuri (7)

Jora

acum 10 ani

Daca nu o sa incetezi cu masturbatul o sa devii impotent!!! Cauta o fata si.... p***aEEOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mira

acum 10 ani

Nu stiu daca luatul la misto il va ajuta cu ceva.... desi nu esti departe de adevar ''f*tul" in sensul asta nu stiu daca il va ajut ain dezvoltarea lui ca barbat in adevaratul sens al cuvantului (nu orice gaura trebuie si acoperita, HPV-ul e prietenul cel mai bun al celor care fac asta... pacat de cei/cele car eo patesc nevinovati). Dragul meu, iti garantez ca nu vei deveni impotent daca te lasi, dar nici nu te ajuta daca continui sa o faciin fiecare zi. Masurbarea, pe langa evidenta placere (ce-ti faci cu mana ta ... cu sigurant animeni nu stie INCA sa faca mai bine), are menirea sa te ajute sa te cunosti si sa te contrilezi atunci cand vei ajunge in pozitia de a face sex cu o fata. Dezavantajul este ca prea multa e posibil sa ajungi sa nu mai poti termina decat asa (cu ajutorul propriei manute) ... si crede-ma partenera ta nu va fi deloc incantata de asta. Eu te sfatuiesc sa gasesti o fata de care-ti place, sa te indragostesti (sau macar sa o respecti, doar asa te respecti pe tine) si sa iti incepi viata sexuala asa cum trebuie. E monetul in care te descoperi si masturbarea nu va face niciodata rau daca o faci din cand in cand atunci cand esti singur si nu ai pe cineva, sau prietena e departe. Bafta si stai linistit ca vine vremea cand o sa ai parte de tot ce-ti doresti ;)

Luci

acum 10 ani

Masturbarea e un obicei prost care te înmoaie și nu-ți permite să ai preocupări mai elevate. Îți garantez că dacă o să fii ocupat de dimineață până seara cu chestiuni serioase gen școala/sport/activități extrașcolare/hobby-uri, atunci n-o să-ți mai vină nici cheful de ea. Pur și simplu o să fii obosit. Dacă vrei să scapi de obiceiul ăsta, cel mai bine e să-l faci o victimă colatarală, adică să faci altceva ca să nu mai ai energie ca să te masturbezi și nu să te concentrezi asupra lui ca să scapi de el.

Viorel

acum 10 luni

Masturbarea nu e un viciu greșit, uneori e chiar indicata, așa cum spunea și mama mea când mă surprindea, vedea...

Viorel

acum 10 luni

Plus că uneori chiar e ok, pentru bărbat sau femeie

Viorel

acum 10 luni

Plus că uneori chiar e ok, pentru bărbat sau femeie

Viorel

acum 10 luni

Eu personal mă masturbez, chiar am tot felul de gânduri....