buna

Sex si probleme sexuale

Postata de maria425115261 cu 14 ani in urma.

am 27ani,sunt casatorita de cateva saptamani si la fiecare act sexual sangerez,ce spuneti...este ceva grav?

Raspunsuri (5)

raluca

acum 14 ani

In afara de aceasta sangerare pe care o ai, nu te mai deranjeaza nimic, nu ai nici un fel de scurgeri sau dureri in timpul sexului?

maria425115261

acum 14 ani

nu am dureri in timpul sexului

raluca

acum 14 ani

Draga maria425,

Nu vreau sa te sperii dar trebuie sa mergi la un control amanuntit pt afla cauza acestor sangerari. Poate sa ai o rana pe col si aceasta se vede la un examen, polipi vaginali ... BTS ... , infectii fungice etc.

E posibil ca sangerarile sa apara si datorita faptului ca nu esti suficient de lubrifiata. Oricum, parerea mea este sa-ti faci timp si sa mergi la medic pentru un diagnostic mai clar. Numai bine!

vasi

acum 14 ani

mergi cat mai repede la medic ,e posibil sa ai o rana pe col.am avut si eu una,dar aveam dureri in timpul sexului.numai amana.sanatate

Elena B

acum 14 ani

Cred ca ai facut ''vaginita de contact'' sau ''vaginita tinerelor casatorite''.Nu te speria, se intampla la multe femei.Mai ales daca ai fost virgina.Se poate intampla sa nu te potrivesti foarte bine cu sotul tau, ca dimensiuni.Oricum, mergi la un ginecolog pt control, dar nu cred ca este nimic grav.Cauta pe internet informattii despre vaginita