buna

Sex si probleme sexuale

Postata de lalucalala cu 14 ani in urma.

am nevoie de un sfat disperat la problema mea.in timpul actului sexual,knd am orgasm mi se intampla o chestie ciudata shi foarte jenanta in acelasi timp.am o scurgere abundenta de lichid(ceva in genul kum s-ar rupe apa unei femei insarcinate).mi sa intamplat de 2 ori in ultimele 3 saptamani.shi chiar nu stiu ce sa fac.chestia asta ne afecteaza shi viata sexuala.va multumesc anticipat:)

Raspunsuri (10)

omnia

acum 14 ani

Buna,

In principiu, ceea ce descrii este un fenomen rar, dar considerat normal, denumit: ejaculare feminina.

Ejacularea la femei este destul de rar intalnita: aproximativ 50% dintre femeile care au orgasm ejaculeaza, dar intr-un mod discret, in vreme ce in 6% dintre cazuri de intalneste ejacularea puternica;

Incercati sa acceptati acest lucru si sa-l considerati o dovada a placerii resimtite in timpul actului sexual.

Numai bine!

catalina164

acum 14 ani

felicitari cui iti ofera astfel de orgasm! esti o fericita! considera asta o binecuvantare..nu ai de ce sa fi jenata..la mai multe! :D

cristina266110161

acum 14 ani

lalucalala,esti sigura ca nu urinezi in atunci cand spui ca ai orgasm,pt ca mi s-a intamplat si mie la inceput o data cand nu stiam prea multe. atunci cand spui ca ai acea scurgere simti o placere intensa sau doar moderata,pt ca daca este doar moderata poate fi si urina acel lichid.gandeste-te mai bine daca e orgasm sau nu.....

cristina266110161

acum 14 ani

lalucalala,esti sigura ca nu urinezi in atunci cand spui ca ai orgasm,pt ca mi s-a intamplat si mie la inceput o data cand nu stiam prea multe. atunci cand spui ca ai acea scurgere simti o placere intensa sau doar moderata,pt ca daca este doar moderata poate fi si urina acel lichid.gandeste-te mai bine daca e orgasm sau nu.....

LOREDANA636603

acum 14 ani

Lalucala, stai linistita, totul e ok, asa mi se intampla si mie cand am orgasm.Sigur nu e urinare si sigur e ok. O sa te obisnuiesti, si tu si el.Chiar o sa-ti doresti.NUMAI BINE!

Alinutza

acum 14 ani

WOW!! Si te plangi? :)) Vreau si eu un astfel de orgasm. Tin sa-ti spun ca eu vaginal nu am avut niciodata, ci doar clitoridian. Asa ca, draga mea, considera-te norocoasa si multumeste-i celui care iti aduce astfel de orgasme! :)) numai bine!

maria1251

acum 14 ani

Nu e absolut nimic in neregula cu tine, esti doar un caz aparte. Chestii din astea se mai intampla. Nu-ti face griji, e doar un semn ca esti sanatoasa si ca ai un orgasm la fel de sanatos, trebuie doar sa va obisnuiti. Numai bine!

iiiii

acum 14 ani

e super sa ai orgasm si sa si juisezi deodata

selinuta20

acum 14 ani

si eu am acelasi lucru ca si tine si ma simt foarte jenata partenerul meu nu simte nimic pentru ca ma ud imediat parca zici ca mi se rupe apa ca la gravide.nu e chiar asa de placut....

ina 81

acum 13 ani

scuzati-ma dar eu cred k este super fata de altele care nu au deloc bravo tie si multumestei lui d-zeu